درب های ضد سرقت یکی از درب های امنیتی هستند که در ساختمان های مسکونی، تجاری، مراکز دولتی و … استفاده می شود. در این مقاله به اجزایی تشکیل دهنده درب های ضد سرقت می پردازیم:

۱- چهارچوب

 

یکی از بخش های مهم درب ضد سرقت می باشد. چهارچوب های درب ضد سرقت از جنس استینلس استیل ساخته می شوند.

۲- رویه

رویه درب های ضد سرقت در طرح ها و رنگ های مختلف تهیه شده و از روکش های طبیعی در طرح های برجسته، نیمه برجسته و صاف تهیه می شوند.

۳- استراکچر

کیفیت استراکچر درب های ضد سرقت هرچه بیشتر باشند، امنیت درب هم به همان میزان بالا می رود. استراکچر درب های ضد سرقت معمولا از کلاف فلزی، کمربندهای فلزی و صفحه فولادی تشکیل می شود.

– قفل

حتی بهترین درب های ضد سرقت اگر قفل مناسبی نداشته باشند تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهند داشت. قفل های مختلفی روی درب های ضد سرقت نصب می شوند که هرکدام کاربرد متفاوتی دارند. قفل های زبانه دار امنیت بالاتری داشته و باز کردن آن سخت است. استفاده از قفل های هفت زبانه برای درب های ضد سرقت توصیه می شوند.

۵- دستگیره

 

دستگیره ها در انواع رنگ ها و مدل ها عرضه می شوند که با توجه به مدل درب ساختمانتان تان می توانید از آنها استفاده نمایید.

۶- لولا

اگر در ساخت درب ها از لولاهای نامرغوب و بی کیفیت استفاده شود و به درستی نصب نشوند به راحتی توسط سارقین می توانند آسیب دیده و سارق می تواند وارد ساختمان شود. لولاها ممکن است به صورت پنهان از داخل و یا پبه صورت یدا نصب شوند.

۷- درکوب

از درکوب ها می توان به عنوان زنگ هم استفاده نمود و درکوب و چشمی در کنار یکدیگر نصب گشته و به رنگ طلایی و نقره ای موجود هستند.

همه اجزای گفته شده، ساختار درب ضد سرقت را تشکیل می دهند و فقدان هرکدام باعث می شود که درب ضد سرقت به درستی کار نکرده و عملکرد خوبی نداشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *